Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2018-05-02.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Na stronie znajdują się linki do stron zewnętrznych, które nie są dostępne cyfrowo.
- Część plików pochodzi od podmiotów zewnętrznych, zapewnienie dostępności nie leży w gestii szkoły
- W zakładce kontrole zarządcze znajdują się pliki niedostępne cyfrowo (skany) zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej roz. 2 art. 6 pkt 4 ppkt a tiret drugie.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-19.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Jolanta Lulkowska,
- adres e-mail - sekretariat.sp29@eduwarszawa.pl,
- numer telefonu - 22 628 79 92 ,
- adres do korespondencji - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego, ul. Fabryczna 19, Warszawa 00-446 .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Budynek szkoły składa się z 4 kondygnacji (podziemie, parter, pierwsze piętro, drugie piętro). Na każdej z nich znajduje się korytarz. Dotarcie do sali gimnastycznej jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przejście do innych pomieszczeń wymaga pokonania schodów.
Wewnątrz budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp.
Do budynku szkoły można się dostać trzema wejściami. Dwa wejścia znajdują się od ulicy Fabrycznej 19. Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest usytuowane z tyłu budynku. Jest ono otwierane po zgłoszeniu w sekretariacie.
Aby dostać się do budynku głównym wejściem, należy pokonać jedną furtkę, następnie 11 stopni, drzwi wejściowe otwierane ręcznie na zewnątrz. W korytarzu po prawej stronie znajduje się sekretariat - miejsce udzielania informacji.
Drugie wejście do budynku prowadzi do szatni. Aby wejść do szkoły, należy pokonać jedną furtkę, jeden schodek i drzwi wejściowe otwierane ręcznie na zewnętrz. Następnie schodzimy 10 stopni w dół, przechodzimy przez drzwi otwierane ręcznie na zewnątrz. Naprzeciwko wejścia znajduje się punkt informacyjny (pracownik obsługi).
Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się z tyłu budynku, od strony podwórka. Przechodzimy do niego po pochylni umieszczonej przed drzwiami. Za nimi jest korytarz, po lewej stronie – wejście do sali gimnastycznej, po prawej stronie – schody prowadzące do innych kondygnacji.
Dyrektor wyraża zgodę na wprowadzenie psa asystującego. Osoba z psem asystującym może wejść do szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu i warunków. Pies asystujący powinien być wyposażony w uprzęż. Prosimy o okazanie certyfikatu psa oraz aktualnego zaświadczenia o szczepieniach. Możliwość wejścia psa nie zwalnia tej osoby z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa.
Przed budynkiem znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osoby niepełnosprawnej.
Budynek szkoły jest w niewielkim stopniu dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ponieważ został wybudowany w połowie ubiegłego wieku.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych